Пінопласт для утеплення - дешево і надійно!

У зв'язку з неухильним зростанням цін на всі види енергоносіїв все більшу кількість людей прагне утеплити своє житло, і це логічно, тому що утеплення - єдиний спосіб не тільки заощадити кошти на опаленні, а й жити в комфортних умовах.

Як відомо, попит народжує пропозицію, і виробники матеріалів для утеплення запропонували населенню досить широкий вибір матеріалів. Однак далеко не всі вони відповідають вимогам технології, а значить їх застосування малоефективно, а часто і небезпечно. У цій статті ми поговоримо про такому універсальному і добре зарекомендував матеріалі для утеплення, як пінополістирол (пінопласт).

Чому пінопласт застосовують для утеплення

Якості цього широко відомого матеріалу як не можна краще відповідають поставленому завданню - зберігати тепло. Пінополістирол отримують шляхом спінювання різних речовин з отриманням гранул, що спеклися між собою і утримують велику кількість повітря або іншого інертного газу, що забезпечує прекрасні термоізоляційні властивості пінопласту! Завдяки вмісту в ньому повітрю, він так само є відмінним звукоізолятором, тому утеплення пінопластом житлового приміщення дозволяє захистити його мешканців від стороннього шуму.

Пінополістирол дуже легкий і не створює додаткового навантаження на конструкцію будівлі, його фундамент і перекриття. Він легко ріжеться і монтується, не вбирає вологу, на ньому не розвивається цвіль і грибки. Однією з найважливіших характеристик пінопласту є його довговічність. При чіткому дотриманні технології утеплення він здатний служити до 60 років!

Ще одним дуже корисним властивістю пінопласту є його здатність витримувати широкий діапазон температур (від - 40 до + 40 градусів Цельсія), що вкрай важливо для регіонів з холодними зимами і жарким літом. Додамо до сказаного вище низьку вартість цього чудового матеріалу, його доступність для будь-яких верств населення, і стане зрозуміло, що його популярність як утеплювач більш ніж обгрунтована.

Що можна утеплювати пінопластом

Завдяки унікальним технічним характеристикам цього матеріалу, утеплення будинків пінопластом проводиться як зсередини, так і зовні. З його допомогою утеплюють фасади приватних і багатоквартирних будинків, виконують внутрішнє утеплення стін, теплоізоляцію даху, підлоги і фундаменту.

Пінопласт випускається у вигляді панелей (аркушів) різної товщини і щільності, що дозволяє підбирати ці параметри відповідно до вимог в кожному конкретному випадку. При утепленні фасадів товщина листа визначається географічним положенням населеного пункту. Наприклад, при зовнішньому утепленні стін в Києві оптимальною товщиною вважається 10 см.

Мабуть, єдиним істотним недоліком пінополістиролу можна назвати його малу стійкість до механічних навантажень, однак довгий перелік переваг з лишком його компенсує. Пінопласт з успіхом застосовується для утеплення як житлових будинків, так і виробничого та громадського призначення вже протягом двох десятків років і зарекомендував себе найкращим чином.

Однак важливо пам'ятати, що утеплювальні роботи є досить складним технологічним процесом, і довіряти його можна тільки підготовленим фахівцям профільних фірм.