Така частина кухонного гарнітура як мийка повинна витримувати і високу температуру, і агресивні миючі засоби, і крижану воду. Найкраще для цього підійде мийка з нержавіючої сталі. Вона витримує всі перераховані вище навантаження і до того ж стійка до корозії.
Такі мийки можуть врізатися в стільницю або просто накладатися зверху. Також вони можуть відрізняться покриттям, але тут вибір не великий або матове, або глянсове. Не шкодуйте гроші при покупці, адже неякісна мийка буде галаслива і легко дряпатися. Бажано при покупці проводити перевірку магнітом. Нержавійка не притягується.
Також під всі наші вимоги підходить мийка з керамограніта.
Яка форма мийки зручніше?
Форма - це справа смаку. А ось габарити тут важливі. Встановлено що довжина мийки повинна бути не менше 25 сантиметрів і глибиною не менше 15 сантиметрів. Звертайте увагу на це при виборі та купівлі.
Після покупки приступаємо до монтажу.
Для початку слід підготувати інструмент. Що нам може стане в нагоді - лобзик, дриль, викрутки, плоскогубці, герметик, олівець з рулеткою і в деяких випадках гумовий ущільнювач.
Як встановити врізну мийку.
Для початку слід визначитися з місцем її розташування. Потім відміряєте від дальнього краю стільниці 4 сантиметри і від ближнього краю 6 сантиметрів. Відзначаємо все олівцем. Якщо форма чаші у вас симетрична, то можна покласти її на стільницю зворотною стороною в межах окреслених ліній і обвести олівцем. Потім відступаємо на 1 сантиметр в глиб малюнка і повністю копіюємо контур. За другим внутрішнім контуром і будемо вирізати.
Якщо чаша не симетричні, то простіше і зручніше буде зробити лекало з картону.
Потім за допомогою дриля з насадкою вирізаємо отвір ближче до контуру. Через цей отвір заводимо лобзик і починаємо випилювати. Для того що б відрізаний шматок НЕ провалювався можна його зафіксувати саморізами, вставивши їх в розріз.
Найкраще випилювати з лицьового боку пилою з прямими зубцями.
Після того як зробили розріз і прибрали зайве готуємо сифон, прикручуємо кран і шланги до нього. Встановлюємо спеціальні краби для фіксації мийки. Торець пропила добре обробляємо герметиком. Також наносимо силікон на місце, де буде край чаші і встановлюємо мийку. Силікон потрібен для того, щоб під час експлуатації вода не потрапляла під край раковини і не зволожувала відкритий різ.
Після цього підключаємо до всієї конструкції кран і сифон. Все, робота завершена і можна користуватися!Удачі вам в домашніх справах!